Mydesign Haber Sistemi v7 Tema

Uncategorized

Veri Sunumunda İnfografiklerin Zayıf Yönleri ve Güçlü Yönleri

En sık kullanılan pazarlama veya pazarlama tekniklerinden biri infografiktir. Bu infografikler pazarlama dünyasında yeni bir şey değil. Bu teknik genellikle iş adamları tarafından oluşturulan içerikten mesajlar iletmek için kullanılır.

Veri sunumunda infografik kullanımı birçok insanı çekebilir. İyi görsel içerikle, tüketiciler daha kolay çekilir ve ardından neyin aktarıldığını ayrıntılı olarak öğrenir.

Öyle bile olsa, sunulan verileri herkes tam olarak anlamıyor. Aşağıdakiler, veri sunumunda infografiklerin avantajları ve dezavantajlarıdır.

İnfografiklerin dezavantajları

İnfografiklerin veri sunumundaki dezavantajları ve avantajları oldukça çeşitlidir. İnfografiklerin çeşitli avantajlarını açıklamadan önce, öncelikle aşağıdaki dezavantajlardan bazılarını göz önünde bulundurun.

1. Üretim uzun zaman alıyor

 

Verileri sunarken infografik kullanmanın dezavantajlarından biri, özellikle veri toplama ve görsel tasarım açısından, infografikleri oluşturmak için geçen sürenin uzunluğudur.

2. Metinsiz okunamaz

Diğer bir dezavantaj, infografikteki metnin çıkmaması ve Google tarafından okunamamasıdır. Ek olarak, ortaya çıkan sorun infografiğe entegre edilen bağlantıların kolayca tıklanabilir olmamasıdır.

3. Fiyatlar nispeten daha pahalıdır

Sonuçlar oldukça önemli olsa da, bazı kişiler veya şirketler için bu infografik verilerini oluşturmanın fiyatı, sıradan yazılı içerik oluşturmaya kıyasla oldukça yüksektir.

infografiklerin artıları ve eksileri

İnfografiklerin Artıları

 

İnfografik, eksikliklerinin yanı sıra, özellikle verilere maruz kalma açısından bir dizi avantaja da sahiptir, yani:

1. Bilginin aktarılması ve anlaşılması daha kolaydır

İnfografikler, bilgileri görsel olarak tasvir edilen veriler biçiminde daha net bir şekilde aktarabilir. Şekiller, Grafik, SmartArt, Yazı Tipleri, Simgeler veya Küçük Resim gibi çeşitli öğelerle desteklenen karmaşık bilgiler, göze daha hoş gelir ve anlaşılması kolay hale gelir.

İnfografik görüntüler genellikle bir tartışma başlığı, kısa bir giriş, temel veriler, sonuçlar ve kullanılan verilere referanslar şeklinde bir yapıya sahiptir. Okuyucular, bu içerikten, aktarılan bilgilerin özünü anında yakalar.

Sayıların, resimlerin, grafiklerin, videonun ve diğer çekici renklerin kombinasyonu okuyucuların bilgileri daha kolay yakalamasına ve belleğe kaydetmesine yardımcı olur.

Yalnızca metin kullanan verilerin tartışılmasıyla karşılaştırıldığında, infografiklerden alınan veriler daha ilgi çekicidir, bu nedenle hatırlamaları kolaydır. Hatta bazı araştırmalar, insanların görüntüleri hatırlamalarının metin okumaktan daha kolay olduğunu açıklıyor.

2. Dijital pazarlamanın etkinliğini artırın

İnfografik pazarlama teknikleri profesyonel ve güvenilir bir bilgi gösterimi sağlar çünkü bunlar geçerli verilerden elde edilir ve anlaşılması daha kolay olacak şekilde işlenir – referanslarla birlikte. Bu nedenle, bu teknik ürünlere, hizmetlere veya diğer bilgilere olan güveni ve ilgiyi artırmaya yardımcı olabilir. Çok şey söylemek zorunda kalmadan, dijital pazarlama daha da etkili olabilir.

3. Okuyucuların ilgisini artırmaya yardımcı olur

Bir dizi tasarım öğesinin yardımıyla infografiğin çekici bir görsel görünümü, uzun metin biçiminde sağlanan bilgilere kıyasla okunabilirliği artırır.

İnfografik verilerini açılış sayfanıza veya blogunuzun veya web sitenizin içeriğine ekleyebilirsiniz. Malzeme ihtiyaçlarınıza göre değişebilir. İnfografikler, basit şeylerden bilimsel verilerin tartışılmasına kadar çeşitli bilgiler içerebilir.

İnfografiklerin tartışmasına göre birkaç paragrafa yerleştirilirse infografiklerin kullanımı anlaşılması daha kolay olacaktır. Blog içeriği tartışması ne kadar kaliteli olursa, infografikler aracılığıyla veri iletimi daha hafif ve anlaşılır hale getirilmelidir.

4. Veriler viral hale gelebilir

Son olarak, bir video, resim veya makale şeklinde yapılan infografik en son, en güncel ve hesap verilebilir bilgileri sağlayabiliyorsa, veriler aynı temaya sahip diğer içerikler için referans olabilir.

Ne kadar çok kullanılırsa infografik viral hale gelebilir. Ayrıca, veriler şu anda güncel olan veya daha geniş topluluk tarafından henüz bilinmeyen bilgileri açıklar.

Bu, infografiklerin dijital verilere maruz kalmadaki avantaj ve dezavantajlarının bir açıklamasıdır. İşletmenizi tanıtmak için infografik kullanmak istiyorsanız, SAB Dijital Ajans infografik oluşturma hizmetiyle iletişime geçmeniz yeterlidir. Bu dijital şirket, kaliteli ve havalı bir şekilde sunulan hizmetler, ürünler ve hizmetler hakkında infografikler oluşturacaktır.

İnfografik oluşturma hizmetlerine ek olarak, SAB Digital Agency, dijital pazarlama teknikleriyle çevrimiçi işinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak hizmetler de sağlar. İşletmeler için dijital pazarlama tekniklerinin kullanımı, iş adamlarının istek ve ihtiyaçlarına göre uyarlanacaktır. Faydalı olabilir!